Копирование

Внимание! При использовании материалов нашего сайта на других интернет-сайтах прямая активная гиперссылка на страницу, содержащую оригинал публикации, обязательна. Ссылка должна быть заметной и располагаться в самом начале публикации.

Screenshot 2019 09 17 at 12.38.25 AM

В Варшаве пройдет “Ночь книжных магазинов”

Реклама

Это будет первая Ночь книжных магазинов в Польше!

20 сентября 2019 года уютные книжные по всей стране откроют свои двери и предложат вам посетить их не только для покупки книги.

В программу Ночи книжных магазинов входят встречи с авторами, литературные мероприятия, конкурсы, а также специальные развлечения для самых маленьких читателей, такие как возможность провести всю ночь (от заката до рассвета) в книжном магазине.

Создатели Ночи книжных магазинов хотят таким образом привлечь внимание к проблеме маленьких магазинов – согласно Национальной базе данных, только 57% книжных магазинов в Польше являются не сетевыми. Кроме того, мероприятие будет способствовать чтению и продвижению независимых книжных магазинов.

С полной программой ночи вы можете ознакомиться на сайте, участие в ночи примут 20 книжных магазинов в столице, у каждого из них своя программа.

Например, книжный магазин Korekty (al. Wyzwolenia 14), среди прочего, проведёт бесшумную поэтическую дискотеку.

А книжный магазин Baczyńskiego (Żeromskiego 81) расскажет о легендах Варшавы.

Цель организаторов – сделать нечто похожее на Ночь музеев и Ночь библиотек.

Полная программа

Księgarnia Korekty

al. Wyzwolenia 14, 00-570 Warszawa

20 września 2019, godz. 16:00 – 03:00

16:00-21:00 NOC KSIĘGARŃ Z “URODĄ ŻYCIA”.
Gospodarzem wydarzenia będzie redaktor naczelna magazynu “Uroda Życia” Anna Maruszeczko. W programie: rozmowy, dyskusje, spotkania z dziennikarzami, gwiazdami i ludźmi kultury. Harmonogram spotkań:

16:00 Smakoterapia. Spotkanie z Iwoną Zasuwą

17:00 “Lizbona. Miasto, które przytula”.z autorkami książki: Weroniką Wawrzkowicz-Nasternak i Martą Stacewicz – Paixão

18:00 Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

19:00 Spotkanie autorskie z Gołdą Tencer

20:00 Spotkanie autorskie z Jackiem Masłowskim

21:30–03:00 POETYCKIE SILENT DISCO
Poetyckie silent disco na pl. Zbawiciela w Warszawie. 100 słuchawek i trzy kanały muzyczno-poetyckie do wyboru (kanał 1 – poezja i słuchowiska, kanał 2 i 3 – muzyka). Zapraszamy na największą literacką potańcówkę tego roku!

Wstęp wolny

Księgarnia PWN

Krakowskie Przedmieście 62, 00-322 Warszawa

20 września 2019, godz. 18:30 – 20:30

18:30 Jak przygotować kebab z człowieka? Gotuj z Mitologią Współczesną – wykład prof. Marcina Napiórkowskiego

Pół kilo opowieści o zwierzętach totemicznych, kawałek świeżych uprzedzeń, a na wierzch jakiś detal z lokalnej geografii dla zbudowania wiarygodności. To wszystko podane w ostrym sosie tabloidowej sensacji. Oto niezawodny przepis na udaną legendę miejską. Drodzy Państwo, dziś wieczór zapraszam na prawdziwe kuchenne rewolucje! Kto ma odwagę spróbować swoich sił i samodzielnie upichcić trochę mitów?

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Wydawnictwem Naukowym PWN, wydawcą “Mitologii współczesnej”. Książka Marcina Napiórkowskiego poświęcona jest analizie współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych za pomocą klasycznych teorii mitu. Zestawienie takie ujawnia w codziennej rzeczywistości kulturowej pokłady logiki odmiennej od zdrowego rozsądku, jaki na co dzień przypisujemy kulturze Zachodu i pozwala w nowym świetle pokazać fenomeny, które wydają się dobrze już rozpracowane przez naukę i pozbawione tajemniczości.

Wstęp wolny

Wrzenie Świata

Gałczyńskiego 7, 00-362 Warszawa

20 września 2019, godz. 20:00 – 00:00

20:00 Prapremierowe spotkanie wokół książki “Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz (Dowody na Istnienie). Rozmowę poprowadzi Mariusz Szczygieł

“Nie zdążę” – nowa książka Olgi Gitkiewicz, której debiut “Nie hańbi” zdobył nominacje do Nagrody Literackiej “NIKE”, nagrody za najlepszy reportaż literacki im. Ryszarda Kapuścińskiego i nagrody “Newsweeka” im. Teresy Torańskiej.

21:00 Prapremierowe czytanie fragmentów książki “Cień w cień. Za cieniem Zuzanny Ginczanki” Jarosława Mikołajewskiego (Dowody na Istnienie)

Fragmenty najnowszej książki Jarosława Mikołajewskiego przeczyta Mariusz Bonaszewski.

Do północy księgarnia serwuje literackie koktajle ze specjalnej karty przygotowanej z okazji Nocy Księgarń.

Wstęp wolny

Księgarnia Moda na Czytanie

Bracka 25, 00-028 Warszawa

20 września 2019, godz. 19:00 – 23:00

19:00 Pokaz filmu “Political Dress” – rewelacyjnego dokumentu ukazującego polityczne i społeczne znaczenie mody

Stroje mogą być narzędziem buntu, sposobem manifestacji poglądów czy przynależności do określonej grupy. Czy chcemy tego, czy nie – zawsze coś o nas mówią. Film przedstawia historię ubrań w PRL: to, jak trudno było je zdobyć, jak traktowano osoby modne i jak oryginalnie w tym okresie wyglądały Polki. Swoimi wspomnieniami z socjalizmu dzielą się m.in. Barbara Hoff, Janusz Głowacki, Andrzej Wajda, Ania Kuczyńska, Mirosław Pęczak, Tomek Lipiński, Kora czy Wilhelm Sasnal.

Po pokazie spotkanie z reżyserką filmu Judytą Fibiger. Tematem spotkania będzie moda i jej różnorakie połączenia. Reżyserka jest również autorką książki “Barbra Hulanicki. Ważne jest tylko jutro”. Podczas spotkania czytelnicy porozmawiają także o powstającym właśnie filmie dokumentalnym o Barbarze – „Moja Wielka Biba”.

21.00 – Spotkanie z Agnieszką L. Janas, autorką książki “Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku” oraz Zofią Karaszewską i Sylwią Stano, autorkami książki “Pod podszewką. Prawdziwy wizerunek pisarza”. Niesamowite historie i anegdoty o znanych i lubianych: od Beaty Tyszkiewicz, przez Ewę Morelle, Joannę Bator po Olgę Tokarczuk

19:00–00:00 Kiermasz książek o modzie z autografami m.in.: Aleksandry Boćkowskiej, autorki książki “To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL”, Natalii Hołowni, autorki książki “Modna Polka. Rozmowy o modzie, urodzie i życiu z polskimi ikonami stylu”

Wstęp wolny

Księgarnia DLACZEMU

Efraima Schroegera 90 lok. B, 01-845 Warszawa

20 września 2019, godz. 18:30 – 22:30

18.30 – Międzyplanetarne Spotkanie EKO. Spotkanie autorskie z Magdaleną Harnatkiewicz – autorką książki EKORODZINA
20.00 – YOUNG ADULT – Zderzenie dwóch światów. Spotkanie autorskie z Agnieszką Ziętarską – autorką trylogii NIEZMIENNI
21.00 – Rola okładki w marketingu książki w oparciu o “Nazywam się Milion” – rozmowę z autorką Kariną Krawczyk i grafikiem Anną Jackowicz poprowadzi Anna Nowicka-Bala, Dyrektor Wydawniczy wydawnictwa Dlaczemu

Wstęp wolny

Księgarnia Baczyńskiego

Żeromskiego 81, 01-882 Warszawa

20 września 2019, godz. 19:30 – 23:00

19:30 Legendy warszawskie. Warsztaty organizowane we współpracy z Muzeum Warszawy (wydarzenie oparte na antologii “Legendy warszawskie” wydanej przez Muzeum Warszawy)
21:30 Mądra Babcia. Spotkanie z Beatą Borucką
Świat się zmienia, przyspiesza kroku, babcie razem z nim. Tym współczesnym daleko już do stereotypu, który podpowiada siwe włosy, okulary, kapcie, fotel i dzierganie skarpetek. Jak być Babcią na miarę XXI wieku? Jak znaleźć wspólny język z wnukami epoki smartfonów? Mądra Babcia to wie i chętnie się tą wiedzą podzieli!

Wstęp wolny

Księgarnia Tarabuk

Nowy Świat 63, 00-042 Warszawa

20 września 2019, godz. 18:00 – 02:00

18:00 “Złodzieje snów”. Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Rozmowę z pisarką poprowadzi Wera Szaciłowska
22:00–02:00 Prezentacja książek unikatowych
Prezentacja ręcznie robionych książek unikatowych autorstwa m.in. Anny
Bauer, Gwido Zlatkesa
23:59 Wywiad z Kosmicznym Królikiem
Maja Piotrowska poprowadzi spotkanie z Kosmicznym Królikiem, który jest kosmicznym surferem i przemierza kosmos w poszukiwaniu przygód. AKORD KAMELEONA jest zbiorem doświadczeń i spostrzeżeń z pobytu na ZIEMI

Wstęp wolny

Księgarnia Czarnego

Marszałkowska 43 lok. 1, 00-648 Warszawa

20 września 2019, godz. 19:00 – 22:00

19:00–22:00 Paweł Smoleński poleca

Paweł Smoleński, znakomity reporter, dziennikarz “Gazety Wyborczej”, autor między innymi takich książek jak: “Izrael już nie frunie”, “Oczy zasypane piaskiem”, “Syrop z piołunu”, “Pochówek dla rezuna”, “Królowe Mogadiszu”, “Wnuki Jozuego”, wcieli się w rolę księgarza i będzie polecał czytelnikom odwiedzającym księgarnię książki warte lektury (nie tylko z Wydawnictwa Czarne), opowie również o tym, gdzie szuka inspiracji do swojej pisarskiej pracy. Zwieńczeniem wieczoru będzie uroczyste pasowanie Pawła Smoleńskiego na księgarza!

Wstęp wolny

Księgarnia Dwie Siostry

al. 3 Maja 2, 00-391 Warszawa

20 września 2019, godz. 18:30 – 06:00

18.30–19.30 Czemu nie śpisz, gorylku? – teatralna wieczorynka dla najmłodszych

Zbliża się noc, zapada zmrok – czas, by powiedzieć sobie “dobranoc”…. Przy pomocy ruchu, głosu i emocji wspólnie opowiemy historię małego gorylka, który jeszcze nie chce iść spać. Wcielimy się w role zwierząt i razem ruszymy za dozorcą na nocny spacer przez ZOO, zupełnie jak w książce “Dobranoc, gorylku” Peggy Rathmann. Prowadzenie: Hanna Świątkiewicz –Wydawnictwo Dwie Siostry Warsztaty dla dzieci w wieku 2–4 lata wraz z opiekunami

20.00–21.30 A w tej czarnej, czarnej księgarni… teatr cieni! Kto się nie boi, niech przybędzie do czarnej, czarnej księgarni wysłuchać straszliwej “Czarnej książki” Rity Kaczmarskiej. Przypomnimy sobie straszne historie i tworząc własną scenografię przywołamy je przy pomocy światła i cienia! Prowadzenie: Michał Domański – aktor, edukator teatralny. Warsztaty dla dzieci w wieku 7–10 lat

22.00 – do rana – Karaluchy pod poduchy – pidżama party dla moli książkowych. Jak by to by było zanocować w księgarni? Przekonajmy się! Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na pidżama party do Księgarni Dwie Siostry! Nocowanie dla dzieci w wieku 5–12 lat w towarzystwie opiekunów. Prowadzenie: Kinga Kowalska i Małgorzata Gałysz-Wróbel – Wydawnictwo Dwie Siostry.

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację na adres: [email protected]

Kluboksięgarnia dziecięca Badet

Lentza 35a, 02-956 Warszawa

20 września 2019, godz. 19:30 – 21:00

19:30 – 21:00 Zlot wiedźm w Badecie

Wiedźma, czyli kobieta z wiedzą… Co o nich wiemy? Za co kochamy Babcię Weatherwax i Nianię Ogg? Dlaczego przepowiednie Agnes Nutter powstrzymały koniec świata? Czemu wszyscy szanują Babcochę? Co wiedźma ma wspólnego z wiedźminem?

20 września, w piątek o godz. 19.30 księgarnia Badet zaprasza dzieci 6+, wraz z chętnymi do zabawy dorosłymi, na wiedźmowe warsztaty, z głośną lekturą książek o czarownicach i praktycznymi zajęciami magicznymi.

Poczytamy – z podziałem na role! – historie o czarownicach z książek takich jak „ Wiedźmy” Roalda Dahla, „Baśniobór” Brandona Mulla, „Babcocha” Justyny Bednarek, „Trzy wiedźmy” Terry’go Pratchetta czy „Dobry omen” Pratchetta i Gaimana. Rozpoznamy najbardziej przydatne wiedźmom zioła i rozegramy pojedynek na zaklęcia. W pracowni wiedźm wyszykujemy sobie własne miotły , które przydadzą się podczas wspólnego przelotu przy świetle latarek. Nie obejdzie się bez wiedźmowych charakteryzacji. Wstęp wolny, zapisy: [email protected]

Księgarnia Tarabuk
w Teatrze Lalka

Pl. Defilad 1, 00-042 Warszawa

20 września 2019, godz. 18:30 – 21:30

18:30 – 21:30 Potworna imprezka
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na “Potworną imprezkę” w księgarni Tarabuk w Teatrze Lalka. Zapoznamy się z niektórymi zjawami i potworami zaprezentowanymi w książce wydawnictwa Bajka “Atlas zjaw i potworów z całego świata” (prezentacja multimedialna). Będziemy uczestniczyć w konkursach i zgadywankach, a na koniec będziemy się przebierać w potwory i zjawy, prezentować swoje przebrania na pokazie, tańczyć i straszyć. Może się też zdarzyć, że spotkamy Ducha Teatru.

Wstęp wolny

Księgarnia Funfel

Jana Kazimierza 60 lok. u3A, 01-248 Warszawa

20 września 2019, godz. 18:30 – 22:00

18:30 Wielka Księga

Czytanie książek to sama frajda, prawda? Jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego zachęcamy wszystkich młodych czytelników i ich książkolubnych rodziców do wzięcia udziału w tworzeniu Wielkiej Księgi Funfla – księgi, która pokaże innym jak dużo przyjemności może sprawiać czytanie.

W tym celu przynieście przelane na papier (w formacie A3) wasze wspomnienia z wybranej przez was ulubionej książki – wszelkie formy artystyczne dozwolone! Następnie na miejscu wspólnie przygotujemy okładkę dla waszego arcydzieła, która razem z waszą pracą trafi prosto do Wielkiej Księgi. O materiały na przygotowanie okładki nie musicie się martwić, będą czekać na was na miejscu.

Zabawa rozpoczyna się o godzinie 18:30 i potrwa do 22:00. Wstęp wolny.

Big Book Cafe

Dąbrowskiego 81, 02-503 Warszawa

20 września 2019, godz. 20:00 – 23:00

20:00–23:00 Słuchanie po zmroku
Big Book Cafe – centrum innowacji literackich w Warszawie zaprasza na wieczorne słuchanie audiobooków. Trzy słynne teksty, znakomici autorzy i wspaniałe głosy. Rozsiądź się lub połóż w wygodnie zaaranżowanej przestrzeni i słuchaj niezwykłych interpretacji przebojów książkowych. Tryptyk “Słuchanie po zmroku” rozpocznie nagranie non-fiction “Głosy. Co słyszał mordeca?” (20:00). To nowatorska, wielogłosowa adaptacja reportażu Ewy Winnickiej i Dionisiosa Sturisa o brutalnym morderstwie dokonanym przez Polaka na wyspie Jersey. Po nim wyemitujemy fragmenty “Hebanu” Ryszarda Kapuścińskiego (21:00) – poruszającej i wnikliwej opowieści o Afryce u progu XXI stulecia w interpretacji Ksawerego Jasieńskiego, legendarnego spikera radiowego. Na finał zaprezentowane zostaną udźwiękowione fragmenty “Czarodziejskiej góry” Tomasza Manna (22:00) w melncholijnym wykonaniu Przemysława Bluszcza. Każda z części audio-wieczoru trwa 45 minut.

Wstęp wolny

Księgarnia PIW-u

Foksal 17, 00-372 Warszawa

20 września 2019, godz. 18:30 – 23:00

18:30–23:00 Noc Księgarń w Państwowym Instytucie Wydawniczym

Akcja “Książka PIW-u za wiersz”: każda osoba, która ułoży i wyrecytuje wiersz o wydawnictwie PIW będzie mogła otrzymać 1 książkę z oferty oficyny, której kwota nie przekroczy ceny okładkowej 50 zł

Wieczór grozy. Wspólne czytanie opowiadań H. Jamesa z tomu “Historie drobnoziarniste” oraz tomów “Opowieści niesamowitych”
Kiermasz po zmroku: 40% rabatu na wszystkie książki

Wstęp wolny

Artbookstore Desa

Piękna 1a, 00-477 Warszawa

20 września 2019, godz. 21:00 – 02:00

21:00 “Poradnik młodego bibliofila: od czego zacząć kolekcjonowanie książek?” Spotkanie z introligatorem Janem Grochockim (Pracownia JG)
19:00–02:00 Promocja! – 20 % na wszystkie książki* (*z wyjątkiem wydań luksusowych Taschen)

Wstęp wolny

Tajfuny

Chmielna 12, 00-020 Warszawa

20 września 2019, godz. 19:00 –

19:00 Nie kupuj książki po okładce
W trakcie Nocy Księgarń książki dostępne w księgarni Tajfuny będą opakowane w tajfunowy papier i będą miały krótki opis/cytat, na podstawie którego będzie można zakupić książkę w ciemno. W programie przewidziano konkurs, w trakcie którego czytelnicy i czytelniczki będą zgadywać tytuł książki. Gościom zapewnimy herbatę, dobrą atmosferę i ciekawą rozmowę.

Wstęp wolny

Sklep Wielobranżowy
Bęc Zmiana

Mokotowska 65, 00-533 Warszawa

20 września 2019, godz. 20:00 – 00:00

20:00 Dyżur z autografem. Grzegorz Piątek- architekt, krytyk architektury, felietonista będzie podpisywać swoje publikacje

Pokaz slajdów “Place Warszawy do odzyskania , finisaż wystawy organizowanej przez naszą Fundację w Zodiak Pawilon Architektury (www.placewarszawy.pl).
Punkt informacyjny Radia Kapitał – pierwsze radio społecznościowe utrzymywane metodą akcjonariatu powszechnego. Będzie można stać się akcjonariuszem, kupując akcję.

Przez cały wieczór w godzinach 20-00.00 sprzedaż książek w atrakcyjnych cenach, możliwość skompletowania archiwalnych numerów NN6T oraz czytelnia Bęca.

Wstęp wolny

Nocny Spacer Literacki szlakiem księgarń i kawiarni literackich

Krakowskie Przedmieście 15, Warszawa, zbiórka pod Pałacem Potockich – siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

20 września 2019, godz. 21:00 – 23:00

Ppodczas spaceru opowiemy o najsłynniejszych księgarniach, wydawnictwach, kawiarniach, salonach literackich i kabaretach. Odwiedzimy ulicę, na której przed wojną królowały księgarnie. Wspomnimy też najsłynniejsze przedwojenne wydawnictwa, jak Mortkowicz czy Gebethner i Wolf. Podczas spaceru zahaczymy też o słynne warszawskie redakcje: Kuriera i Wiadomości Literackich. Odwiedzimy miejsca, w których można było spotkać Wokulskiego i te, w których biło serce międzywojennej Warszawy – Mała Ziemiańska, Zodiak, IPS. Zajrzymy do loży masońskiej z czasów napoleońskich i Kabaretu Starszych Panów. Sprawdzimy, gdzie Norwid poznał miłość swojego życia i jak daleko do ulubionych knajp mieli Tuwim, Leśmian czy Iwaszkiewicz. Na pewno nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot. Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie.

Jak wam się podoba na Długiej

Długa 4, 00-238 Warszawa

20 września 2019, godz. 19:00 – 21:00

19:00 – 21:00 Poznaj kwiaty! Spotkanie dla dzieci inspirowane “Ilustrowanym inwentarzem kwiatów” Virginie Aladjidi i Emmanuelle Tchoukriel

Księgarnia Jak wam się podoba / Sklep z książkami na Długiej i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają na warsztaty literacko-ogrodnicze wokół książki “Ilustrowany inwentarz kwiatów”. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak zbudowane są kwiaty, nauczą się rozpoznawać różne gatunki roślin ogrodowych i dzikich. Dowiedzą się o zastosowaniu kwiatów w lecznictwie, kosmetologii, kuchni.
Dzieci staną się także małymi ogrodnikami. Zaprojektują i przygotują miniogródki w doniczkach, będą siać, dekorować, tworzyć, ozdabiać. Następnie zaniosą swój ogródek do domów i będą o niego dbały i przyglądały się, jak się rozwija i rośnie

Spotkanie poprowadzi doświadczona animatorka Katarzyna Mioduszewska, od lat współpracująca z Zakamarkami

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy w księgarni (osobiście, mailowo na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 730 707 220).

Jak wam się podoba

Emilii Plater 4, 00-190 Warszawa

20 września 2019, godz. 19:00 – 21:00

19:00–21:00 Śladami mistrzów – warsztaty rysunku w Jak wam się podoba

Zapraszamy na dwugodzinne warsztaty rysunku dla początkujących. Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia i techniki rysunku, a następnie zostaną zachęceni do stworzenia własnych szkiców w oparciu o albumy ze sztuką, które stanowią główny asortyment księgarni. Warsztaty poprowadzi nauczycielka rysunku Anna Malikowska, malarka i absolwentka architektury.

Подписывайтесь на нас в Facebook , Telegram и Instagram – там можно обсудить статью в комментариях!
Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Предыдущая запись
5bc4822388bde o

Самый глубокий бассейн в мире появится в Варшаве (фото)

Следующая запись
4k wallpaper close up fingers 1246437

Пианиста оштрафовали на 2 тысячи злотых за игру в квартире

Похожие записи
z21849553IERMuzeum Techniki w Warszawie
Читать дальше

Через две недели в Варшаве пройдет Ночь музеев

После годичного перерыва, вызванного пандемией, «Ночь музеев» возвращается. Она состоится 15 мая. К себе в гости приглашают 180 мест, в том числе 17 – впервые.
mercado proximidad 1200x628px
Читать дальше

Огромный маркет с экологическими продуктами будет проходить в Варшаве каждые выходные!

С 19 июня 2020 года ипподром Tor Wyścigów Konnych будет превращаться в огромный маркет здоровых продуктов каждые выходные.
614b293b05518 o xlarge
Читать дальше

Варшава с высоты птичьего полёта – необычные развлечения для любителей адреналина

Хочется новых впечатлений? А может вы ищете оригинальный подарок или идею для необычного свидания? Как насчет полёта над Варшавой?
TELEMMGLPICT000219301375 trans NvBQzQNjv4Bqek9vKm18v rkIPH9w2GMNtm3NAjPW 2 OvjCiS6COCU
Читать дальше

Паб в Варшаве приглашает на учёбу в “пивную академию”

Пивной паб в Варшаве придумал, как ловко обойти ограничения и принимать посетителей – они приглашают на уроки в "пивной академии".
sule makaroglu YFmvjO3TP s unsplash
Читать дальше

Завтра откроются все тренажерные залы сети Total Fitness

В октябре правительство приостановило работу бассейнов, аквапарков, тренажерных залов и фитнес-клубов по всей Польше. С тех пор индустрия спорта в стране находится в режиме ожидания, однако ждать готовы не все.
Total
9
Поделиться